הכנה לבגרות באנגלית

קורס הכנה ושיפור הציון בבגרות באנגלית

אם נשים לרגע בצד את היותה שפה בינלאומית או את היתרון העצום שהיא מעניקה לדובריה כסעיף בקורות החיים, הרי שהבגרות באנגלית היא מקצוע חובה שיכול לסייע רבות בקבלה ללימודי תואר ראשון וללימודי הנדסאים.

אך לצד המוטיבציה, רבה ככל שתהיה, רבים מן הניגשים להשלמת או שיפור הציון בבגרות באנגלית, מגיעים עם זיכרון עבר עגום ומיד חשים כאילו ומדובר בקרב אבוד מראש. כיום, מכוני ההכנה הרבים שקיימים לבגרות באנגלית, יודעים ליצור את סביבת הלימודים הנכונה עבורה הלומדים והלומדות, ושוקדים בכל עת על יצירת טכניקות לימוד שיסייעו להטמיע את החומר הנלמד, ולצלוח את השאלות המאתגרות של הבחינות.

מידע כללי - השלמת ושיפור בגרות באנגלית

היא נחשבת לשפתן של ארצות הברית, בריטניה, אוסטרליה וקנדה. גם במקומות נידחים של מדינות עולם שלישי, תופתעו לגלות מקומיים שיודעים לדבר אותה ברמה הבסיסית ביותר, אך כזו שמאפשרת תקשורת יעילה. היא חלק בלתי נפרד מן הדיפלומטיה העולמית, היא מככבת במרבית הסרטים והסדרות, וחשוב לדעת אותה אם רוצים להשתלב בלימודים אקדמיים והכשרות מקצועיות.

אין דרך לחמוק מן העובדה שהשפה האנגלית מלווה אותנו במגוון רחב של היבטים. אם נחשוב על כך בפן המקומי, הרי שידיעת השפה האנגלית יכולה לסייע רבות בקבלה למקומות עבודה בהם נדרשת יכולת התעדכנות בחידושים טכניים שונים, עבודה מול קולגות מעבר לים ובתפעול תוכנות שאינן מתורגמות לעברית.

הזכאות לתעודת בגרות כפופה בכך שהתלמיד ישיג ציון עובר בגובה 55 ומעלה ברמת 3 יח"ל באנגלית, ובאם מעוניינים להתקבל ללימודים אקדמיים הרי ש-4 ו-5 יח"ל יכולות לסייע משמעותית בשיפור חתכי הציון על-פי מחשבוני המכללות והאוניברסיטאות.

נושאי הלימוד

נושאי הלימוד בבחינת הבגרות באנגלית משתנים בין למספר יחידות הלימוד. ועם זאת, ממעוף הציפור, ניתן להגדיר את הנושאים הנלמדים באופן כללי:

  • לימודי דקדוק (גריימר)
  • הגדלת ושינון אוצר מילים
  • קריאת אנסין ופירוק לגורמים
  • מענה על שאלון אמריקאי
  • מענה על שאלות פתוחות
  • האזנה לקטעי שמע
  • מעבר בגרות באנגלית בע"פ
 
כל מכוני ההכנה בכל יחידות הלימוד, שמים לעצמם למטרה לסייע באופן משמעותי בשיפור הבנת הנקרא והכתיבה. דרך תרגולים ממוקדים המחקים את מבנה הבחינה ובאמצעות תרגולים נוספים לחיזוק הידע בשפה האנגלית לרבות משפטי השלמה ויצירת חיבורים, רוכשים התלמידים את הטכניקות, הידע והביטחון לגשת אל הבחינה ולעבור אותה בהצלחה.

למה חשוב להשלים או לשפר ציון בבגרות באנגלית?

השלמת או שיפור ציון בבגרות באנגלית היא איננה רק אמצעי יעיל לשיפור השפה בכללותה. לשם כך גם תוכלו לקחת קורסי שפות נהדרים. 

שיפור והשלמת הבגרות באנגלית בציון עובר 55 ומעלה ברמת 3 יח"ל, זהו התנאי הבסיסי לקבלת תעודת בגרות מלאה. כמו כן, רבות מן האוניברסיטאות "מצ'פרות" את המועמדים בציון המשוקלל של תעודת הבגרות והפסיכומטרי, פרמטר שיכול לסייע רבות בקבלה אל התואר הראשון הנכסף.

כיצד עובדת מערכת השאלונים בבגרות באנגלית?

בהתאם למספר יחידות הלימוד שייבחרו, כך יידרשו הניגשים לבגרות לשאלונים שונים הנעים מ-A ועד ל-G.

3 יח"ל באנגלית

שאלון A – שאלון העוסק בעיקרו בהבנת הנשמע

שאלון B – שאלון בו על הניגשים לענות על שאלות בהתאם למאמר (אנסין)

שאלון C – שאלון שבו על הניגשים לענות על שאלות מתוך מאמר (אנסין)

4 יח"ל באנגלית

שאלון C – זהו למעשה שאלון המשותף בין תלמידי 3 ל-4 יחידות לימוד באנגלית.

שאלון D – שאלון המבוסס על קטע קריאה אנסין.

שאלון E – שאלון המבוסס על קטע קריאה אנסין.

5 יח"ל באנגלית

שאלון E – זהו למעשה שאלון המשותף בין תלמידי 4 ל-5 יחידות לימוד באנגלית

שאלון F – שאלון המבוסס על קטעי קריאה ומתן מענה על שאלות פתוחות.

שאלון G – שאלון המבסוס על קטע קריאה.

 

ההבדלים: כל אחד מן השאלונים משתנה בהתאם לרמת מספר היחידות. רמת האנגלית עולה, וכך גם מספר המילים המרכיבות את קטע הקריאה.

כתבות בנושא השלמת בגרויות