3 סיבות מרכזיות למה לבחור בלימודים אונליין

3 סיבות מרכזיות למה לבחור בלימודים אונליין

למה לבחור בלימודים אונליין?

נכון יהיה לומר שבימים עברו משהו היה כאן הרבה יותר רגוע, הרבה יותר שליו ועם אפשרות לניהול זמנים נכון ויעיל יותר.

אולם במרוצת השנים, אחת מן הבעיות המרכזיות שהחלו להתהוות וכיום הן אפילו נחשבות ל"שגרה" היא לא אחרת מאשר מחסור אמתי בזמן. ריבוי המשימות, הדרישות הגבוהות ממקומות העבודה, השעות הממושכות המושקעות בהם, ילדים, סידורים ואינספור משימות נוספות – כל אלו הביאו למצוקת זמן אמתית, כזו שלפעמים מדרבנת אנשים לחפש אחר פתרונות שפשוט לא יוציאו אותם מהבית ולו לדקה אחת נוספת.

לימודים אונליין - אין מדובר בתופעה חדשה

ועל אף שהיא כבר נמצאת איתנו מספר מכובד של שנים, הרי שהיא עדיין נחשבת למגמה שהולכת וצוברת תאוצה.

תחום הלימודים אונליין הגיח לארץ מספר שנים בודדות לאחר הגעתו של האינטרנט, עם פלטפורמות כאלו ואחרות אשר מטרתן להקנות ערך מוסף ודגשים שונים. תחילה היה מדובר במערכות שנועדו להשתלמויות או לבחינות קבלה עבור עובדים, אולם כיום? כיום כבר מדובר במערכות מתוחכמות של מוסדות חינוכיים ואפילו מוסדות להשכלה גבוהה, אשר נעזרים בפלטפורמות שונות.

אם יש לכם חשש מסוים שמא הבחירה בקורסים דיגיטליים אונליין לא תתאים לכם, כאן ריכזנו 3 סיבות מרכזיות שיפיגו את החשש, וגם אם לא הרי שהן יהוו עבורכם צעד נוסף בהיכרות עם אופן הלמידה החדש, שרק הלך וצבר תאוצה נוספת לאור מגיפת הקורונה. מאחלים לכם קריאה נעימה! צוות פורטל הלימודים.

הרמה לא יורדת ממה שנלמד בכיתה

אחת מן הבעיות המרכזיות שגרמו לרבים לחשוש מן הרישום ללימודים אונליין, הייתה לא אחרת מאשר הסיוע שתלמידים רבים זקוקים לו מחוץ לשעות הפורמליות של תכנית הלימודים.

כיום מדובר בפלטפורמות אשר מספקות את אותה רמה לימודית ושאינן פוסחות ולו על הפרטים הקטנים ביותר. ישנם מסלולים רבים המגובים במערכות שדרכן ניתן להעביר שאלות אל המרצים ואף להתייעץ טלפונית במידת הצורך. כמו כן, מערכות אלו מגובות בפורומים כיתתיים ואף בקבוצות וואטסאפ בהן כל התלמידים יכולים לסייע זה לזה.

בקצב שלכם, בזמן שלכם

ובכן, זה די תלוי במסלול הלימודים שבחרתם. אם מדובר במסלול לימודי שנלמד יחד עם כל הכיתה, אז הרי שאתם עדיין מחויבים לשעות מסוימות. ועם זאת, קורסים רבים אינם מכריחים את התלמידים להגיע לשעה מסוימת, ובטח לבטח שכולם ככולם נהנים מן העובדה שאין כל צורך להגיע לכיתה ולבזבז זמן רב בפקקים ובעומסי תנועה.

מרבית תכניות הלימוד מציעות את השיעורים מוקלטים לאחר מכן עבור כל התלמידים שלא היו יכולים להגיע. זהו למעשה הפרט שמהווה כיתרון המרכזי עבור תלמידים רבים אשר בוחרים להירשם דווקא ללימודי אונליין על פני תכניות לימוד פרונטליות.

עלויות מופחתות

תחשבו על זה כך – כאשר מוסד לימודי מסוים מבקש להעביר שיעור בכיתה, הרי שעליו לשלם שכירות, ועליו לשלם על השעות שמקדישים המרצים בהגיעם אל המכללה / המרכז הלימודי. לכך הוסיפו עוד מגוון הוצאות שמטבע הדברים אין כל צורך להרחיב עליהן את היריעה.

לעומת זאת, קורסים אונליין מציעים פלטפורמה בעלויות מופחתות שיכולות לפעמים לחתוך את ההוצאות בלמעלה מ-50 אחוזים.

ישנן אף פלטפורמות מרכזיות אותן תוכלו למצוא ברחבי האינטרנט, ומספיק שתחפשו אחר קורסים אונליין כאלו ואחרים, כדי שתמצאו מגוון רחב של מסלולים הפתוחים עבורכם בכמה עשרות עד כמה מאות שקלים בלבד.

ספרים

מתעניינים בלימודים? השאירו לנו פניה!