למי מתאים להיות מדביר?

למי מתאים להיות מדביר?

התאמה לקורס הדברה

חשבתם על הכשרה מקצועית כמדבירים? אם אתם מחפשים מקצוע יציב ונדרש בשוק העבודה, אתם בהחלט במקום הנכון.

בניגוד למקצועות קלאסיים רבים שאט אט הופכים ללא רלוונטיים, הרי שבכל מה שנוגע להימצאותם של חרקים, מכרסמים ושלל מזיקים שונים – מדבירים תמיד ייהנו מביקוש גבוה. ובישראל כמו שבישראל, ימות הקיץ החמים והלחות מביאים איתם שפע של חרקים מוכרים ובהחלט לא חביבים.

זה הרבה מעבר לחרקים

אם חשבתם שאתם הולכים לרסס בתים או להניח חומרי הדברה שונים וכאן הסתיימה עבודתכם, דעו שכדאי לכם לעשות חושבים רגע לפני שתירשמו לקורס.

מדבירים עובדים על מגוון רחב של תחומים החל מחרקים, דרך הרחקת יונים ועד ללכידת בעלי חיים מסוכנים דוגמת נחשים ואיתור מכרסמים.

לעתים העבודה איננה פשוטה כלל, ועל המדביר להתוות אסטרטגיה נכונה שתסייע לו ללכוד את המזיקים.

כך לדוגמה, נדרשת ידיעה מעמיקה של מאפייני המכרסם ודרכי ההתנהגות שלו, וזאת כדי שהמלכודות יהיו אפקטיביות. באופן אחר, נדרשת היכרות עם מאפייניהם של היתושים שכן ללא איתור אזור מחייתם שמהווה בעיה, אז הרי שהמדביר שם פלסטר בלבד, והיא תשוב במהרה.

לעתים זה כרוך במיומנויות נלוות

האם איי פעם דמיינתם את עצמכם עובדים בגובה? אם הייתם בטוחים שעבודות בגובה יהיו לא רלוונטיות, אז מוטב שתחשבו שוב.

דוגמה נפוצה לכך ניתן למצוא בעת התקנתן של רשתות להרחקת יונים אשר שדורשות עבודה בגובה רב. עבודות מסוג זה נפוצות בקרב מבני מגורים, אך גם במבנים תעשייתיים ומסחריים דוגמת מגדלי עסקים.

מיומנות נוספת הנדרשת לא אחת ממדבירים היא יכולת התמודדות עם מקרי חירום. מה עושים באם לקוח או לקוחה מגלים אלרגיה לא ידועה לחומר ההדברה? ומה עושים אם לפתע ילד קטן לקח מן החומר הרגיל? על מדבירים לעבור השתלמויות עזרה ראשונה, ולהיות ערוכים לכל תרחיש.

אחריות אישית

הדברה היא איננה משחק ילדים. מדובר בשימוש בחומרים שמטרתם להרעיל לא אחת מזיקים שונים בדמות חרקים ומכרסמים.

כמו כן, ישנם בעלי חיים בהם לא נהוג לפגוע דוגמת יונים, חתולים ונחשים.

על מדביר מקצועי להיות אחראי ומיומן, ולהיות מסוגל להיענות למגוון רחב של תרחישים.

נכון, מרבית הפעמים העבודה תהיה 'פשוטה' ונוחה, אך בחלק בלתי מבוטל של הלקוחות, המדבירים יידרשו להפגין יכולות גבוהות, אלתור וכמובן כל זאת תוך היצמדות לפרוטוקולים ההדוקים והקפדניים ביותר – מטרתם היא לשמור על חייכם וחיי לקוחותיכם.

כתבה זו נכתבה בשיתוף עם חברת ירוק הדברות

https://www.yarok.net/

ספרים

מתעניינים בלימודים? השאירו לנו פניה!