English | Russian

 

 

 

 

   

 
שם
טלפון
דוא"ל
תוכן
דף הבית >> אבחון ביומטרי >> הכוונה מקצועית

הכוונה מקצועית
קו סגול -כותרת

האם הבחירה במסלול לימודים/קריירה מסוים היא הבחירה נכונה?


הכוונה מקצועית

מאות מקצועות, תחומים ותתי תחומים קיימים היום. מסלולי ההכשרה והלימוד לכל התחומים האלה הם כמעט אינסופיים. מה מתוך המגוון האינסופי הוא המסלול הנכון ? מהו אותו תחום, אותו מסלול שמתאים ליכולות ספציפיות, כישורים מסוימים ? במי מהמסלולים סיכויי ההצלחה הם הגבוהים ביותר ?

בתקופה שלנו זה רגיל לגמרי שלאדם יש שתיים, שלוש קריירות במהלך חייו. האפשרויות לביצוע החלפה של תחום ומקצוע גדלו בהתאם ושנוי כזה מאוד נפוץ היום. לבצע את השינוי מתוך בחירה נכונה המבוססת על היכרות מעמיקה עם התכונות והכישורים, המולדים והנרכשים הוא הכרחי. רק בצורה זו ניתן לבצע שינוי שיוביל לתחושת מימוש וסיפוק.

לגם למתחילים בדרכם המקצועית יש לבטים רבים. השיקולים שרוצים וצריכים להביא בחשבון אינסופיים: מה מעניין ? מה מקובל ? מה הטרנד העכשווי, מה יביא פרנסה בכבוד (או יותר) ? מהי הבחירה האמיתית שלי ? האם אני מנסה לעמוד בציפיות של מישהו אחר......

אבחון ביומטרי להכוונה מקצועית נותן מענה לכל השאלות הללו ! מה הם הכישורים האמיתיים ומהו המסלול התואם כישורים אלה – אותו המסלול בו סיכויי ההצלחה הכי גבוהים !

אבחון ביומטרי ממוחשב ממוקד מקצוע

האבחון הביומטרי הוא אוביקטיבי לחלוטין, מפורט ומדויק. תוצאות האבחון וההמלצות העולות ממנו אינן תלויות כלל במי שבא להכוונה. לא ביכולת שלו להביע את עצמו ולא בצורך שלו לבצע ו/או לעמוד בשום מבחן או משימה. ממש כמו שצילום רנטגן מאפשר לראות את מה שמתחבא בתוך גוף האדם כך האבחון הביומטרי להכוונה מקצועית מודד בצרה מדויקת את החוזקות, היכולות וההתמודדויות כדי לתת מענה מדויק למהו אותו מסלול התואם בצורה מירבית את היכולות.

רמת הפירוט גבוהה במיוחד – נכנסים לדקויות: הנדסה ? איזו הנדסה ? אין הנדסת תוכנה כהנדסת תעשיה וניהול כהנדסת מכונות וכו'. לכל אחת מהאפשרויות הספציפיות האלה יש דרישות ספציפיות ליכולות שיבטיחו הצלחה בתחום זה. הכוונה מקצועית בעזרת אבחון ביומטרי נותן את התשובות ברמת הפירוט הזו בכל תחום מקצועי: חינוכי, טיפולי, טכני, יצירתי וכן הלאה.

לצאת לדרך הנכונה מתוך ידיעה !

אבחון ביומטרי ממוחשב של טביעות האצבעות כפות הידיים וכפות הרגליים המשמש למיפוי תכונות ואישיות ומדידת יכולות בתחומים שונים ברמת דיוק גבוהה, יכול להעניק את המפתח הזה.


ללמוד את מה שמתאים כדי לעבוד במה שמעניין

להמלצות ותגובות של אנשים שעברו מיפוי ביומטרי למטרת הכוונה מקצועית:     הכוונה מקצועית - המלצותהמלצות לאחר הכוונה מקצועית


לתכניות טלויזיה על המיפוי הביומטרי להכוונה מקצועית:       הכוונה מקצועית - טלויזיההכוונה מקצועית בטלויזיה

 

 

שירותי הכוונה מקצועית

העולם החברתי, העסקי, התעסוקתי והתרבותי מאופיין בשינויים דינאמיים וכל ההתנהלות משתנה בקצב מדהים. הדבר ניכר בכל תחומי החיים, ותחום העבודה, המקצוע והלימודים הוא חלק בלתי נפרד ממנו. לצד מקצועות מסורתיים שקיימים לאורך עשרות שנים, צצים כל העת תחומים חדשים שיש צורך ללמוד אותם וללמדם. השפע הוא גדול, הידע רחב, ותחומים אלו הם רבים מאוד ומתחלקים, לעיתים, לתת תחומים. צעירים רבים שרוצים ללמוד ואחרים שרוצים להחליף מקצוע, מתבלבלים מהשפע וכדאי שייעזרו במומחים להכוונה מקצועית. 

אופי הבדיקה

בדיקה להכוונות מקצועיות מתבצעת בצורה יסודית ומקצועית והיא כוללת מספר שלבים. ראשית, המועמד יעשה מבחן מתאים לבדיקת נתונים שונים כמו: כישורים, מאפיינים אישיים, נטיות אישיות וכמובן שאיפות וציפיות תעסוקתיות. המבחן מלמד רבות על כל אחד ולאחריו ייערך ריאיון עם פסיכולוג כדי לשמוע יותר בפרוטרוט על העדפותיו וכדי להבין יותר את מבנה אישיותו. לאחר עריכת כל הבדיקות יקבל המועמד סיכום דברים ובו יינתנו ההמלצות לגבי סוג המקצוע המתאים לו.

הכוונה בעזרת פסיכולוגיה

מומחים בתחום הגרפולוגיה יכולים לסייע לאנשים בכל מה שקשור לנושא של הכוונה מקצועית. הגרפולוגיה שמבוססת על פענוח סימנים מכתב היד יכולה ללמד על אישיות הכותב ואופיו, ויכולה לסייע לו לבחור את המקצוע המתאים לו ביותר. אבחון על פי שיטות אלו ועל פי מבחנים מגדילים את היכולת להתאמת המועמד למקצועו ומקטינים את מרווח הטעות שעלולה לקרות בגלל לימודים שאינם מתאימים. אנשים רבים שמתלבטים מבינים זאת בזמן הנכון, ובדרך כלל, הם מגיעים לאחר שירות צבאי, וכאשר הם בשלים יותר מבחינה עצמית, אבל עדיין אינם סגורים סופית על המקצוע המתאים להם.

סיבות שונות לבחירת מקצוע

 יש חשיבות לבחירת מקצוע מתאים מסיבות רבות.: כלכליות, סיפוק בעבודה, נוחות, קשרים עם אנשים ועוד. מומלץ לפנות למכון שיש לו ניסיון רב בהכוונה מקצועית ללימודים ואשר אבחן בהצלחה רבה אנשים בצמתים שונים של החיים. אין ספק, כי ההשקעה באבחון כזה משמעותית מאוד, ומשתלמת לכל מתלבט בגלל שלימודים הם תחום שגוזל זמן רב וכספים לא מעטים, וחבל יהיה להיווכח לאחר שנים של לימוד שהמקצוע הנבחר אינו מתאים לבעליו מסיבות שונות.